Iga Dymel - studentka WSSiP

Iga Dymel

Prezentujemy sylwetkę młodej i bardzo obiecującej projektantki ubioru, studentki studiów magisterskich Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi - pani Igi Dymel.
Pani Iga urodziła się w 1992 roku w Szczecinie. Pracę licencjacką, za którą otrzymała nagrodę Rektora WSSiP, obroniła prezentując kolekcję ubiorów dla kobiet „50 plus” - Plénitude. W strojach pokazały się takie gwiazdy polskiej sceny i telewizji jak Helena Norowicz, Anna Korcz, Mariola Bojarska - Ferenc, Małgorzata Pieczyńska czy Bernadetta Machała. Ubiory zostały przyjęte z ogromną aprobatą. We wrześniu pozwoliły projektantce zdobyć I miejsce w ramach konkursu Young Fashion Award (Warsaw Fashion Week 2016). Nagrodę wręczała osobiście
Anna Fendi. Wśród doświadczeń nie zabrakło także pokazów w Krakowie, w Goszczu (Świątynia Artystów) i w Łodzi.
Pani Iga wystąpiła w magazynie telewizyjnym "Pytanie na śniadanie", gdzie bliżej przedstawiła odbiorcom kolekcję Plénitude i swoją osobę (czerwiec 2016). Zdobywa coraz większe doświadczenie współtworząc ubiory dla polskiej spółki o międzynarodowym zasięgu. W jej projektach można odnaleźć subtelne inspiracje (między innymi) takimi artystami jak Christian Dior i Cristóbal Balenciaga. Obecnie pracuje nad następną kolekcją i przygotowuje się do obrony tytułu magistra sztuki.
Rekrutacja studia 2017/2018 Studium Aktorskie w Łodzi