Wersja mobilna strony WSSiP

Centrum Architektury i Wzornictwa
Awangarda jutra? 01

fot. Karolina Szczepocka

Centrum Architektury i Wzornictwa jest integralną częścią Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Powstało staraniem i decyzją J.M. Rektora prof. Jerzego Derkowskiego w 2011 roku. Pełni ono funkcję zaplecza naukowego i promocyjnego architektury i wzornictwa. Jego działalność związana jest również z integracją środowisk zawodowych projektantów i młodych absolwentów z biznesem i przemysłem. Działania upowszechnieniowe Centrum kierują się poza wystawami, publikowanie zagadnień teoretycznych, krytycznych i upowszechnieniowych.

Od roku 2011 Centrum zrealizowało projekt „Awangarda Jutra” w formie opisowej i wystawienniczej w swojej siedzibie w Łodzi, w audytorium Opery Warszawskiej, w Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz na Festiwalu Design w Łodzi. Zorganizowano również cykl 9-seminariów naukowych w Łodzi i Katowicach.

W roku AK. 2013/2014 planuje się rozwinięcie działań w cykl upowszechniający i promocyjny młodych absolwentów kierunku Architektura i Urbanistyka oraz kierunku Wzornictwo.

Zapraszamy na stronę Centrum >>


Zabrania sie wykorzystywania nazwy uczelni oraz fotografii , projektów i tekstów zamieszczonych na stronie internetowej bez zezwolenia władz WSSiP.


Wersja angielska WSSiP Wersja ukraińska WSSiP Wersja rosyjska WSSiP
Do góry strony