Wersja mobilna strony WSSiP

Zasady rekrutacji

Rekrutacja trwa
od 4 maja do 30 września 2017 roku.
W przypadku wolnych miejsc do 11 października 2017 roku.

Większe szanse dla studentów WSSiP

O tym, że samo ukończenie studiów nie jest gwarantem sukcesu wiedzą już prawie wszyscy. Wielu przekonanych jest też o tym, że wybór studiów i sposób ich realizacji zwiększa szanse na rynku pracy. Czy w związku z tym nadszedł czas na podwójne studia równoległe?
Jak pokazują badania, dziś wiele osób zainteresowanych jest studiami, po ukończeniu których miałyby zwielokrotnione szanse na rynku pracy. Wiele młodych osób dochodzi do wniosku, że ukończony jeden kierunek, a właściwie jego specjalizacja, to zbyt mało, by we współczesnych, konkurencyjnych kryteriach uzyskać przewagę na rynku pracy.
Posiadająca trzy wydziały (Architektury; Filmu i Fotografii; Wzornictwa) Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi od kilku lat umożliwia studiowanie 2 kierunków równocześnie oraz uzyskanie 2 dyplomów ukończenia studiów wyższych. Dwukierunkowe studia równoległe w WSSiP w Łodzi w roku akad. 2013/2014 ukończyło 20 studentów z kierunku studiów architektura i urbanistyka oraz z kierunku architektura wnętrz uzyskując odpowiednio dyplomy: inżyniera architekta oraz mgr. architektury wnętrz. Studenci uzyskali ponadto możliwość uzyskania uprawnień budowlanych z obszaru architektury, budownictwa, urbanistyki i wnętrz, przynależność do Izby Architektów jak również skrócenie praktyk zawodowych z wliczeniem do nich praktyk studenckich, niezbędnych do uzyskania ww. uprawnień. Zainteresowanie studiowaniem w uczelni z każdym rokiem, mimo zmniejszającej się w Polsce liczby studentów, rośnie.
Satysfakcja z ukończonych studiów dwukierunkowych równoległych zarówno absolwentów jak i uczelni, spowodowała rozszerzenie tego typu kształcenia na pozostałe kierunki studiów.
Od roku akademickiego 2014/2015 proponowane są następujące studia dwukierunkowe:
1. architektura + architektura wnętrz,
2. formy przemysłowe + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
3. fotografia + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
4. projektowanie ubioru + fotografia,
5. każdy kierunek prowadzony przez uczelnię + biżuteria i sztuka przedmiotu.

Rozmyślnie przygotowana przez uczelnię oferta kształcenia, poza satysfakcją absolwentów dot. ukończenia studiów dwukierunkowych równoległych, zapewnia realną przewagę na rynku pracy, dając wymierne efekty w pracy zawodowej. Może dlatego WSSiP może pochwalić się tak dużą grupą młodych ludzi, odnoszących sukcesy na całym świecie?

Jeżeli twoim celem jest osiągnięcie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie w wybranym zawodzie twórczym

- studiuj razem z nami

Jeżeli uważasz, że jesteś osobą kreacyjną, otwartą na zmiany i poszukującą nowości

- studiuj razem z nami

Jeżeli lubisz samodzielność, dyskusje w grupie i podejmowanie nowych wyzwań, to wybierz naszą uczelnię

- i studiuj razem z nami

Czytaj dalej ...
Tu spotkasz się z przyjazną obsługą, małymi grupami dydaktycznymi, inspirującymi pedagogami, przestrzenią wnętrz o przyjaznym klimacie do studiów i wymiany myśli w zabytkowym pałacu uczelni.

Tu wybierzesz samodzielnie pracownie twojego rozwoju i możliwość studiowania dwóch kierunków,  z których drugi kierunek studiów jest bezpłatny.

Tutaj możesz wziąć udział w twórczych warsztatach, przeglądach filmowych, wystawach oraz zrelaksować się w kawiarni, a w bibliotece przejrzeć nowości i bieżące informacje w Internecie.

Tutaj możesz otrzymać stypendium za osiągnięcia w nauce, ubezpieczenie medyczne oraz legitymację studencką upoważniającą do zniżek za przejazdy.

Pozornie wysokie czesne w uczelni okazuje się mitem w porównaniu z wysokością zarobków w twórczych zawodach architekta, projektanta wzornictwa czy filmowca.

Wielkość nagród i wyróżnień naszych studentów oraz osiągnięcia zawodowe naszych absolwentów w kraju i za granicą, z jednej strony potwierdzają ich dobre przygotowanie do zawodu, drugiej strony, niwelują lęk przed brakiem pracy, której dla aktywnych twórców po rzetelnych studiach w elitarnej uczelni nie brakuje.

Rekrutacja trwa
od 4 maja do 30 września 2017 roku.

W przypadku wolnych miejsc do 11 października 2017 roku.

Punkt rekrutacyjny:

Dziekanat Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi
ul. Targowa 65
tel. (042) 678 26 71 w. 26

e-mail: dziekanat@wssip.edu.pl

Dni i godziny pracy Dziekanatu:

  • poniedziałek 10.00-15.00
  • wtorek 10.00-15.00
  • środa 10.00-15.00
  • piątek 10.00-15.00

Po wyborze trybu studiów oraz kierunku,
kandydat/ka jest zobowiązany/a do:

  1. skompletowania teczki prac przez siebie wykonanych, którą przedstawi Komisji Egzaminacyjnej w uzgodnionym terminie
  2. telefonicznego lub osobistego umówienia się na termin rozmowy z Komisją Egzaminacyjną
  3. złożenia dokumentów i uiszczenia opłaty rekrutacyjnej w kasie uczelni.

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW - ZASADY REKRUTACJI

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdują się w pliku do pobrania

ZAKWATEROWANIE - AKADEMIKI

Obecnych i przyszłych studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania zapraszamy do korzystania z akademików mieszczących się przy ul. Kilińskiego 172, Żwirki 8 i Gdańskiej 10. Dla każdego naszego studenta przewidziana jest znaczna zniżka w opłatach. http://www.akademiki.org/


Zabrania sie wykorzystywania nazwy uczelni oraz fotografii , projektów i tekstów zamieszczonych na stronie internetowej bez zezwolenia władz WSSiP.


Wersja angielska WSSiP Wersja ukraińska WSSiP Wersja rosyjska WSSiP
Do góry strony