PLENER FOTOGRAFICZNY

PLENER FOTOGRAFICZNY 2015

W dniach 22-24 maja w Wólce Bałtowskiej koło Ostrowca Świętokrzyskiego studenci Katedry Fotografii wraz z inicjatorem prof. Mirosławem Araszewskim urządzili kolejne zajęcia plenerowe. Ten wyjazd z dala od zgiełku pozwolił na zrealizowanie tematów semestralnych.
Cisza, zieleń przyrody, śpiew ptaków przeplatał się z trzaskiem migawek.
Głowy pełne pomysłów, nieodparta chęć tworzenia wyganiała studentów w teren. Oprócz "twórczych szaleństw" był czas na wspólne biesiadowanie, a także na inspirujące rozmowy o życiu, sztuce i fotografii. W drodze powrotnej część grupy zwiedziła w Bałtowie /niestety mocno zdewastowany/ pałac Druckich-Lubeckich,a także rozległy park z imponującym, starym drzewostanem.
Cały pobyt na wyjeździe był formą złapania oddechu przed letnią sesją.
Pozostały ciepłe wspomnienia o miejscu i sympatycznych gospodarzach oraz mnóstwo jeszcze wspanialszych fotografii. Szkoda tylko, że tak krótko.