Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci

autor: Maciek Blaźniak

20 lutego 2016 roku w Zachęcie otwarta zostanie wystawa "Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci". Jednym z utalentowanych ilustratorów biorącym udział w wystawie "Tu czy tam?" jest MACIEK BLAŹNIAK. Urodził się w 1984 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Grafik, ilustrator, autor książek dla dzieci. Ukończył z wyróżnieniem wzornictwo w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, specjalność - projektowanie ilustracji i książki artystycznej. W 2010 roku założył w Łodzi wydawnictwo dla dzieci i studio graficzne Ładne Halo. Czas dzieli na realizację zleceń z zakresu grafiki użytkowej oraz projektowanie książek dla najmłodszych. Jego projekt i ilustracje do aplikacji dla dzieci Halobajki otrzymały kilka ważnych nagród, w tym Red Dot Design Award.
W 2015 roku Narodowe Centrum Kultury przyznało wydawnictwu Ładne Halo tytuł Wielkiego Kreatora za wyjątkowe osiągnięcia w łączeniu biznesu i kultury.

Tu czy tam?
Współczesna polska ilustracja dla dzieci

Termin: 20.02 – 08.05.2016
Miejsce: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa