Konkurs na projekt plakatu - Noc Muzeów 2014 - rozstrzygnięty!

Alicja Wydmańska - Wydział Wzornictwa

W poniedziałek 7.04 został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący łódzką edycję Nocy Muzeów. Konkurs był organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Pracownię Grafiki Reklamowej i Informacyjnej, Katedra Komunikacji Wizualnej WSSiP. Wyborem zwycięskiej pracy zajęli się dyrektorzy placówek muzealnych biorących udział w tym naszym małym przedsięwzięciu. Pani Barbara Kurowska, wicedyrektor Muzeum Kinematografii podkreślała, że wybór nie był łatwy bo wszystkie prace się podobały i trzeba było przeprowadzić kilkustopniowe eliminacje. Po burzliwych obradach został wybrany plakat pana Oleksandra Shumko - naszego studenta z Ukrainy.
Główną nagrodą jest realizacja zwycięskiego projektu w druku, natomiast wszystkie plakaty biorące udział w konkursie będą wystawione w czasie Nocy Muzeów w Muzeum Kinematografii. Kilka dni przed imprezą ich autorzy zostaną zaproszeni do Muzeum na uroczyste, osobiste podziękowania.

Udział wzięli:

Natalia Nowakowska - Wydział Wzornictwa