Jacek Kołodziejski - absolwent WSSiP

Jacek Kołodziejski

Jacek Kołodziejski i jego premiera pierwszej autorskiej książki fotograficznej.

Premiera książki oraz spotkanie z autorem i kuratorką projektu odbędzie się 3 listopada 2016 roku o godzinie 19:00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Na 5 listopada zaplanowano analogiczne spotkanie oraz wernisaż wystawy, które odbędą się o godzinie 19:00 w krakowskim klubie Pauza, przy ul. Stolarskiej 3/5.

Jacek Kołodziejski (ur. 1980) jest jednym z najbardziej cenionych polskich fotografów, twórcą filmów i instalacji artystycznych, który łączy dorobek artystyczny z pracą dla prestiżowych marek i magazynów. Ukończył poznańską ASP, studiował film i fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Laureat licznych nagród, jego prace były wystawiane m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Arles oraz Miesiącu Fotografii w Bratysławie. W 2016 roku został laureatem jednego z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie - PDN Photo Annual 2016, oraz konkursu PDN The Look: where fashion meets art.