Wycieczka do Warszawy

W dniu 8 czerwca grupa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania wybrała się do Warszawy. Program był bardzo bogaty, odwiedziliśmy księgarnię Bookoff, gdzie zapoznaliśmy się ze światowymi nowościami wydawniczymi z obszaru projektowania, w szczególności ilustracji i infografiki, tam też pokrzepiliśmy się pyszną kawą.
Potem był szybki przeskok metrem do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i wspólne zwiedzanie wystawy „Syrena herbem twym zwodnicza” zakończone oczywiście buszowaniem w księgarni muzealnej.
O godzinie 14.00 odwiedziliśmy Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, a w szczególności wspaniały Gabinet Rycin, gdzie czekały na nas takie perełki, jak teka z rycinami króla Stanisława Augusta. Po zwiedzaniu była chwila na relaks w ogrodach biblioteki i przerwa na obiad. A w drodze powrotnej jeszcze znaleźliśmy chwilkę na wizytę w Galerii Pięknej Książki na ulicy Pańskiej, gdzie czekały na nas przykłady wydań bibliofilskich oraz wierszy wizualnych.

Bardzo dziękujemy pomysłodawczyni naszego wyjazdu, prof. Joannie Wiszniewskiej-Domańskiej za wspaniałą wycieczkę, a wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wspaniały humor.