Nagi Cień - fotografie Sergiusza Sachno

Nagi Cień - wystawa Sergiusza Sachno

Już w najbliższą sobotę, 23 sierpnia w Galerii Klimaty w Mięćmierzu otwarta zostanie wystawa fotografii naszego wykładowcy, prof. Sergiusza Sachno zatytułowana "Nagi Cień". Wernisaż rozpocznie się o godzinie 16.00.

Sergiusz Sachno urodził się w 1945 roku w Harbinie, w Chinach. Ukończył liceum im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie. Do marca 1968 roku studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie filozofię i socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze, którą ukończył w roku 1970. Fotografią zajmuje się od ponad 40 lat a swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.
Specjalizuje się on w fotografii portretowej, teatralnej, mody i ogólnie reklamowej - czytamy w zapowiedzi imprezy. - Jest autorem licznych plakatów, okładek płytowych, książkowych i programów teatralnych. Był autorem wystawy Stulecie Polaków, eksponowanej w 1999 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, a następnie w wielu krajach europejskich oraz albumu pod tym samym tytułem. Jego autorstwa jest wystrój fotograficzny hotelu Hyatt w Warszawie.
Oprócz tego artysta zajmuje się pracą dydaktyczną na Studium Fotografii ZPAF. Jest także wykładowcą fotografii reklamowej w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W roku 2008, Sergiusz Sachno uzyskał stopień doktora sztuki filmowej w Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Obecnie zaś jest profesorem nadzwyczajnym WSSiP i pełni funkcje dziekana Wydziału Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii.
Wystawa fotografii zatytułowana "Nagi Cień", którą już od 23 sierpnia będziemy mogli oglądać w Galerii Klimaty w Mięćmierzu jest dość odważna, ale i zarazem tajemnicza...

Po raz kolejny Sachno proponuje coś zupełnie nowego - piszą organizatorzy. - Odrzucenie koloru, ozdobnej tradycji nakrywającej studiowanie kobiecego ciała. W uleganiu dynamice kolejnych aktów widzimy, że jesteśmy poddawani działaniu teatru. Relacja między cieniem a obiektem - cień - deformacja powodowana światłem, kątem widzenia. Obiekt zazwyczaj widziany fragmentarycznie.

Cóż więcej można dodać? Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 16.00. Wstęp jest wolny.
Wystawę będzie można oglądać do 19 września, codziennie w godzinach: 12.00 - 18.00 w Galerii Klimaty.