Wystawa Grand Press Photo

Miesięcznik „Press” oraz Wydział Filmu i Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi zapraszają na wystawę wybranych, finałowych zdjęć Grand Press Photo podsumowujących 10-lecie istnienia Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej w Polsce.

Wystawa będzie prezentowana od 23 października (godz. 12.00)  do 4 listopada w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, ul. Targowa 65 w godz. 10.00-18.00.

Celem konkursu jest dbanie o rozwój i poziom fotografii prasowej. Chcieliśmy uhonorować polskich fotoreporterów, których zdjęcia wiele mówią o naszym życiu i świecie, czasem więcej niż teksty. Co roku zwycięzcy World Press Photo wraz z polskimi fotografami oraz fotoedytorami oceniali przysyłane na konkurs zdjęcia. Spośród tysięcy fotografii wyłaniali te najlepsze by nagrodzić wirtuozów fotografii prasowej.

W ciągu dziesięciu lat w konkursie Grand Press Photo nagrody otrzymało 116 fotoreporterów, a 701 fotografii zostało wyróżnionych.
Nie sposób pokazać je wszystkie na jednej wystawie, dlatego prezentujemy wybór 42 zdjęć stanowiących namiastkę wyjątkowego zbioru budującego historię polskiej fotografii prasowej. Historię, którą dziesięć lat temu rozpoczął ogólnopolski konkurs miesięcznika „Press”. Wśród zdjęć pokazujemy wybrane zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w konkursie, Zdjęcia Roku a także fotografie, które otrzymały nagrodę Mecenasa konkursu – firmy Nikon.