iF Design Award 2015

Po nagrodzie Red Dot Design Award przyznanej w październiku 2014, łódzkie wydawnictwo i studio graficzne Ładne Halo zostało ponownie docenione na świecie. Międzynarodowe jury ekspertów w zakresie projektowania iF Design Award wyróżniło projekt graficzny interaktywnej aplikacji mobilnej z książkami dla dzieci Halobajki swoją prestiżową nagrodą w sekcji Communication. Gala wręczenia nagród miała miejsce w piątek 27 lutego w BMW Welt w Monachium.

Czym jest iF Design?
iF International Design Forum zajmuje się promowaniem designu i usługami na styku projektowania i gospodarki od 1953 roku. Dzięki wieloletniej tradycji nagród iF Design Award, instytucja zaliczana jest aktualnie do najbardziej szanowanych ośrodków wymiany doświadczeń w światowej branży wzornictwa. Siedzibą iF jest Hannower, a wydarzenia związane z konkursem organizowane są w stolicy Bawarii - Monachium (uroczysta gala finałowa w jednym z najbardziej nowoczesnych budynków w regionie BMW Welt), natomiast całoroczna wystawa pokonkursowa w nowej dzielnicy portowej Hamburga - Haffen City. Więcej na: www.ifdesign.de

Jak działają Halobajki?
Halobajki to bezpłatna aplikacja dla całej rodziny, zawierająca interaktywne i bogato ilustrowane książki przenoszące dzieci do świata nauki i zabawy. Powstała we współpracy wydawnictwa Ładne Halo z polskim oddziałem Microsoft oraz agencją Wunderman, na bazie opublikowanych już książek ilustrowanych dla dzieci.
Aplikacja pozwala dziecku odkryć znane już książki na wiele nowych sposobów. Oprócz standardowych lektorów, Halobajki mają możliwość nagrania głosu każdej bliskiej osoby czytającej kolejne strony czytanki. Aplikacja występuje w trzech wersjach językowych (polska, francuska oraz angielska), które automatycznie dostosowują się do języka telefonu. Książki zostały wzbogacone o zabawne animacje i ciekawe interakcje wykorzystujące dotyk, ułożenie telefonu oraz dźwięki. Podczas zabawy z Halobajki dzieci mają okazję dowiedzieć się gdzie kupić brukselkę, a gdzie szprotki oraz poznać odgłosy zwierząt, ćwiczyć pamięć i rozwijać wyobraźnię.

Więcej o Ładne Halo
Łódzkie wydawnictwo dla dzieci, a zarazem studio graficzne, Joanny Guszty i Macieja Blaźniaka działa w Łodzi od 2011 roku. W swojej ofercie ma aktualnie sześć tytułów dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Ładne Halo stawia na młodych polskich autorów, szczególną wagę przywiązując do wysokiej jakości ilustracji oraz wzornictwa. Wszystkie książki łączy element interakcji i zabawy. Poszczególne projekty otrzymały dotychczas m.in . wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje w konkursie na najpiękniejszą książkę dla dzieci ("Skrytki" Mateusza Wysockiego, z ilustracjami Agaty Królak), nagrodę „must have” Łódź Design Festiwalu ("Lala Lolka" Katarzyny Boguckiej 2013), tytuł „najlepszej książki na jesień” wortalu literackiego Granice.pl ("O psie, który szukał" Joanny Guszta z ilustracjami Marty Szudygi, 2012), czy nominację Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek do najpiękniejszej książki roku ("Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem" Macieja Blaźniaka 2011). Jako studio graficzne Ładne Halo projektuje m.in.książki, aplikacje i identyfikacje wizualne oraz tworzy ilustracje komercyjne.

Studio: http://studio.ladne-halo.pl
Wydawnictwo: http://www.ladne-halo.pl