Wystawa prof. WSSiP Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej pt. ”MIASTO-BIBLIOTEKA”

Wystawa - 'MIASTO – BIBLIOTEKA'

Od 15 kwietnia do 17 maja 2015 r. serdecznie zapraszamy na wystawę rysunku, grafiki i książki artystycznej prof. WSSiP Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej pt. "MIASTO-BIBLIOTEKA".
Wystawa prezentowana jest w ramach obchodów Światowego Dnia książki i Praw Autorskich, mieści się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66.
Bohaterem prac Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej jest człowiek i jego metaforyczna podróż przez życie. Człowiek jako poeta i marzyciel, zarazem konstruktor i realizator swoich marzeń.

"MIASTO – BIBLIOTEKA" to tytuł cyklu prac rysunkowych i graficznych poświęconych książce, jej roli i znaczeniu w życiu człowieka. Bohaterem cyklu jest też BIBLIOTEKA jako metafora związku człowieka z literaturą, kulturą i wartościami wyższymi.

Kurator wystawy: Kinga Kawalerowicz