Galeria akademicka

Autorska wystawa prac dr Zbigniewa Koszałkowskiego

Nagroda - dr Zbigniew Koszałkowski

Kolejną wspaniałą propozycją jest autorska wystawa prac dr Zbigniewa Koszałkowskiego, wykładowcy na Wydziale Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, zatytułowana "Obrazy typograficzne na okładkach "Tygla Kultury"".

Wernisaż wystawy rozpocznie się 18 lutego o godz. 16.15 w auli WSSiP (Łódź, ul. Targowa 65).

Dr Z. Koszałkowski w konkursie projektowania prasowego "Chimera" otrzymał, od międzynarodowego jury, nagrodę za projektowane przez niego obrazy typograficzne. O jego pracach napisano: "Typografię efektywnie wykorzystano jako element ilustracyjny - i stosownie dla magazynu literackiego. Formy obrazów i liter to obrazy same w sobie."
Wśród innych wyróżnionych za typografię pism są "National Geographic Polska", "Viva", "Przekrój", "Forum", "Rzeczpospolita".
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!