Wersja mobilna strony WSSiP

Absolwenci

Piotr Młynarczyk - Wydział Wzornictwa

Ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Komunikacji Wizualnej. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnej oraz w projektach reklamowych. Wachlarz usług wzbogaca o projektowanie stron internetowych i grafik na potrzeby internetu.
Zapraszamy na stronę: www.mlyngraficzny.pl

Piotr Młynarczyk

Piotr Młynarczyk

Piotr Młynarczyk

Piotr Młynarczyk

Piotr Młynarczyk

Sabrina Pilewicz - Wydział Wzornictwa

Sabrina Pilewicz

Ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Projektowania Ubioru. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w zakresie projektowania ubioru. Pracowała w Libanie w Domu Mody Georgesa Chakry. Prowadzi własną firmę sabrinapilewicz.com projektując kolekcje i jednostkowe produkty w zakresie ubioru, obuwia i toreb dla uznanych celebrytek i osobistości kultury, polityki i biznesu.

Weronika Książkiewicz została ambasadorką nowej kolekcji Sabriny Pilewicz SPxMARTINI.

Weronika Książkiewicz ambasadorką nowej kolekcji Sabriny Pilewicz

Gala.pl / Maciej Nowak

Zapraszamy do galerii zdjęć:
http://www.gala.pl/

Jarosław Antoszczyk - reżyser i aktor

Jarosław Antoszczyk

źródło: Ikony srebrnego ekranu

Film nie był jego pierwszą życiową pasją, bo kilkanaście najmłodszych lat swojego życia poświęcił trenowaniu boksu w łódzkim Widzewie. Dlatego też do pewnego momentu to sport przeważał w jego życiorysie zawodowym, bo przez jakiś czas pełnił nawet funkcję prezesa Klubu Sportowego Start w Łodzi.

Wybierając studia wyższe zdecydował się jednak na Wydział Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, bo na tym etapie już wiedział, że kamera pociąga go zdecydowanie bardziej niż rękawice bokserskie, czy praca biurowa. W 2005 roku otrzymał wyróżnienie dziekana za film pt. "Ciawasy", rok później uzyskał dyplom licencjata, a w 2009 r. dyplom magistra.

Zapraszamy do galerii zdjęć (Ikony srebrnego ekranu):
https://www.facebook.com/ikonysrebrengoekranu/

Tomasz Miłosz - Wydział Wzornictwa

Tomasz Miłosz

Tomasz Miłosz, obiecujący polski projektant, absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Za swoją pracę dyplomową został uhonorowany Nagrodą Rektora dla najlepszego absolwenta. Pomimo młodego wieku, zdolny polski projektant skupił na sobie uwagę gigantów azjatyckiego imperium

Polecamy wywiad na stronie:
http://www.homesquare.pl/polski-projektant-wzornictwa-tomasz-milosz/

Agnes Wuyam - Wydział Wzornictwa

Projektantka mody i malarka pochodząca z Polski, ale mieszkająca na południu Francji. Moda to jej pasja. W 1996 r. ukończyła Wyższą Szkołę Projektowania i Reklamy w Łodzi na Wydziale Projektowania Ubioru. Wtedy rozpoczęła przygodę z modą, projektując dla takich firm, jak Solar, Kris Line, V&BIS Design. Ma w swoim dorobku pokazy mody przygotowywane dla telewizji ogólnopolskiej oraz katowickiej, kolekcje na konkurs Elite Model Look oraz dla magazynu Fashion. Jej prace ukazały się w polskiej edycji magazynu Elle, we włoskim Vogue’u i magazynie Fashion. Dwa razy w roku projektantka przygotowuje kolekcje ready-to-wear dla grona swoich wiernych Klientek. Druga pasją Agnes Wuyam jest malarstwo. W ubiegłym roku została zorganizowana we Francji wystawa jej obrazów. Nowa kolekcja francuskiej projektantki jest stworzona dla dynamicznych kobiet, przekonanych o własnej wartości, pewnych siebie i lubiących wyróżniać się w miejskiej dżungli. Zwolenniczki sportowej elegancji znajdą w niej wiele pozornie casualowych strojów, które z powodzeniem można założyć na biznesowe spotkanie albo wieczorne party w klubie. Proste kroje strojów sprawiają, że są one ponadczasowe i eleganckie.
Zresztą, sami popatrzcie ...

Katarzyna Sokołowska - Wydział Filmu i Fotografii

Katarzyna Sokołowska: Panna Perfection - Polecamy artykuł ...

Eliza Rogala-Szwede - Wydział Architektury

Eliza Rogala-Szwede

Architektka wnętrz i dyplomantka Architektury i Urbanistyki w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, absolwentka Studium Reklamy i PR.
Polecamy wywiad...

Jacek Kołodziejski - Wydział Filmu i Fotografii

Jacek Kołodziejski

Zdjęcie: Szymon Szcześniak

Jacek Kołodziejski - "Chodzi o to, żeby sprzedać swój pomysł"
Zapraszamy do lektury ->

Polecamy wywiad z naszym absolwentem Jackiem Kołodziejskim.
Tekst: Kalina Mróz
Wywiad ->

Ewelina Mikulska-Ignaczak - Wydział Architektury

Ewelina Mikulska-Ignaczak

Fragment wywiadu i zdjęcia pochodzą z portalu swiatrezydencji.pl

Od 2010 r. prowadzi pracownię "Mikulska Studio", w której osobiście zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych. Wśród wielu realizacji jej studia znajdują się projekty elewacji, zagospodarowania terenu oraz małej architektury. Projektuje na terenie całego kraju i za granicą, współpracuje z wieloma doświadczonymi wykonawcami. Projektuje samodzielnie, co gwarantuje osobiste zaangażowanie w każdy projekt, przy niewygórowanym wynagrodzeniu w stosunku do wysokiej jakości usług. W swoich pracach wykazuje dużą wrażliwość, wyczucie i swobodę projektową. W procesie projektowania wykorzystuje psychologię, a rozwiązania stosowane w indywidualnych zleceniach wynikają z funkcji oraz potrzeb przyszłych użytkowników. Dużo uwagi poświęca zagadnieniom ergonomii oraz stworzeniu przyjaznego otoczenia. Doświadczenie zdobyła podczas prac i praktyk w biurach projektowych (od 2004r.) w Łodzi i Warszawie, współuczestnicząc m.in. w projekcie łódzkiego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego "Manufaktura". Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, którą ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.
Wybrane projekty ...

Iga Magdalena Dorozińska - Wydział Wzornictwa

Iga Magdalena Dorozińska

Iga Magdalena Dorozińska, wybrane projekty

Iga Magdalena Dorozińska otrzymała nagrodę Rektora za bardzo dobre wyniki uzyskane w toku kształcenia i pracę magisterską "Projekt identyfikacji graficznej festiwalu muzycznego MORE" wykonaną na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Komunikacji Wizualnej WSSiP pod kierunkiem prof. K. Tyczkowskiego. Urodziła się 10.05.1989 roku w Bełchatowie. Tam też ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie na wydziale Wzornictwa uzyskała tytuł mgr sztuki. W projektowaniu ceni minimalizm i nowoczesność, wciąż poszerza swoją wiedzę i rozwija swoje umiejętności. Praca projektanta graficznego jest dla niej prawdziwym wyzwaniem i źródłem satysfakcji.

Iga Magdalena Dorozińska

Iga Magdalena Dorozińska

Agata Całka i Stanisław Całka

Agata Całka i Stanisław Całka

fot. archiwum prywatne

Z ogromną radością przekazujemy informację, że nasi wyjątkowo uzdolnieni absolwenci, bursztynnicy: Agata Całka i Stanisław Całka – właściciele firmy Amber-Ring zostali laureatami konkursu TERAZ POLSKA. Nie jest to pierwsza nagroda tego wyjątkowego duetu, w ubiegłym roku otrzymali Nagrodę Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas. Amber-Ring to pierwsza firma jubilerska w 24-letniej historii konkursu TERAZ POLSKA, która może się posługiwać zaszczytnym tytułem jego laureata.
http://zlotosrebroczas.com/news.php?akt=295

Katarzyna Sokołowska - Wydział Filmu i Fotografii

Kobieta Glamour 2014

zdjęcie, źródło: Glamour, Apart

Wyjątkowe, okrągłe statuetki od Apart po raz kolejny zostały wręczone Kobietom Glamour, kobietom pięknym, inspirującym, z osobowością, talentem i stylem. W tym roku laureatkami zostały: nasza absolwentka Katarzyna Sokołowska oraz Ewa Farna, Zuzanna Bijoch, Margaret, Anna Lewandowska i Elisa Minetti.
Statuetki wręczała redaktor naczelna Glamour, Anna Jurgaś oraz gwiazdy świata mody, muzyki i show biznesu, m.in. Reni Jusis, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński czy Michał Piróg.

Mikołaj Gospodarek - Wydział Filmu i Fotografii

Mikołaj Gospodarek

zdjęcie, źródło: http://gospodarek.blog.pl/informacje/

Mikołaj Gospodarek urodzony w Polsce artysta fotograf z tytułem magistra sztuki. Ukończył studia na Wydziale Filmu i Fotografii w WSSiP w Łodzi. Przez 8 lat zajmował stanowisko głównego fotografa i fotoedytora międzynarodowego wydawnictwa – Edycji Świętego Pawła. Prowadził studio fotograficzne wykonując najróżniejsze zlecenia. Współpracuje z dziennikami i miesięcznikami w Polsce publikując materiały o tematyce krajoznawczej i podróżniczej. Jego fotografie były publikowane w Polsce, Niemczech, we Włoszech, we Francji, w Katalonii, w Argentynie, na Słowacji, na Ukrainie, na Łotwie. Obecnie mieszka i tworzy w Bawarii.
Strona WWW: www.gospodarek.pl

Mikołaj Gospodarek

fot. Mikołaj Gospodarek

Mikołaj Gospodarek

fot. Mikołaj Gospodarek

Mikołaj Gospodarek

fot. Mikołaj Gospodarek

Mikołaj Gospodarek

fot. Mikołaj Gospodarek

Lana Nguyen - Wydział Wzornictwa

Lana Nguyen

Lana Nguyen to, pochodząca z Wietnamu, młoda projektantka i absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, która w krótkim czasie podbiła serca polskich fashonistek połączeniem streatwearowych tshirtów z dowcipnymi printami z eleganckimi, nieprzeciętnymi kreacjami szytymi na miarę.

Lana Nguyen urodziła się w 1990 roku w Wietnamie, gdy miała 9 miesięcy jej rodzice przeprowadzili się do Polski. Od najmłodszych lat projektantka żyje na pograniczu dwóch odmiennych tradycji z czego nauczyła się czerpać inspirację. To dwie różne, zupełnie skrajne kultury. W modzie jednak widzę pewne podobieństwo. W Polsce i w Wietnamie jest dużo osób, które zwracają na siebie uwagę ubiorem - twierdzi Lana.

Już jako dziecko uwielbiała przeglądać szafę swojej mamy i tworzyć ubrania dla lalek, ale w tych trudnych dla przemysłu modowego w Polsce czasach nikt nie przypuszczał, że z kreatywnej dziewczynki wyrośnie projektantka oryginalnych kobiecych kolekcji. Jak twierdzi miłość do mody wzięła się prosto z serca. Moda zawsze brzmiała mi gdzieś w głębi duszy. Najpierw był to tylko romans, a teraz miłość i pasja. Inspiracje do swoich projektów czerpie, jak sama mówi, z powietrza i z głowy, bo inspiracja to bardzo trudny temat dla projektanta. Czasem pomysł rodzi się w głowie, czasem mi się przyśni, czasem spodoba mi się jakiś motyw i go rozwijam, a czasem jest to żmudne przeszukiwanie kronik modowych albo słuchanie muzyki, podróże.

Lana Nguyen

Zdaniem projektantki poprzez modowe stylizacje możemy stworzyć szkic osobowości człowieka. Jaka jest więc kobieta, która nosi kreacje autorstwa Lany Nguyen? Przede wszystkim różnorodna, bo jak twierdzi projektantka, nie ma jednego ideału kobiecości. Z dyplomowej kolekcji „Różowy dotyk” wyłania się wizja kobiety delikatnej, subtelnej i tajemniczej, co podkreśla kolorystyka: biele i róże. Na „Różowy dotyk” składają się sukienki, bluzki i spódnice, które są zarazem delikatne i kuszące. Lana bawi się damską sylwetką tworząc dowcipne, lekkie kreacje dla dorosłej kobiety, która ma w sobie figlarność młodej dziewczyny dopiero wchodzącej w dorosłość. Ubrania, przez swoją lekkość, przywodzą na myśl przerysowaną interpretację strojów buduarowych i koszul nocnych, słodkie pidżama party nastolatek rozgrywające się na dworze Marii Antoniny, niczym w filmie Sofii Coppoli.

Lana Nguyen

Zupełnie inny charakter mają kreacje z kolekcji „Passion Fruit”. Pudrowa dziewczyna dorasta, co prawda nie odrzuca swojej subtelności, ale najważniejsza jest teraz jej oryginalność i odwaga. Suknie z „Passion Fruit” są czymś zupełnie niespotykanym w polskiej modzie, a to dzięki temu, że Lana do ich stworzenia wykorzystała materiały sprowadzone specjalnie z Wietnamu. Kolekcja powala bogactwem barw i faktur. Każda kolejna sukienka różni się od poprzedniej, a wszystkie razem odkrywając obraz tajemniczej i różnorodnej kultury Wietnamu.

Lana Nguyen

Warto zauważyć, że na markę Lany Nguyen składają się nie tylko autorskie kolekcje, ale też stroje szyte na miarę, kolekcja dziecięca Mini Lana oraz dwie opcje dla fanek rady-to-waer – linia Classic i Pink Sugar. To właśnie do tej ostatniej należą, rozpoznawalne w całej Polsce, tshirty z zadziornym napisem „stressed. depressed. but well dressed.” W bluzkach z tymi printami dały się sfotografować między innymi Ewa Chodakowska, Natasza Urbańska czy Margaret. Projektantka ceni sobie współpracę z celebrytami, a w przyszłości chciałaby poznać i ubrać siostry Mary Kate i Ashley Olsen.

Jesteśmy pewni, że to się uda, bo Lana Nguyen wprowadza w życie motto ze swojej firmowej wizytówki: Work Hard, Dream Big, Never Give Up. Projekty Lany Nguyen możecie podziwiać w uroczym showroomie na Nowym Świecie w Warszawie, a także na stronie http://lananguyen.com/

Katarzyna Smolewska - Wydział Wzornictwa

Katarzyna Smolewska

Katarzyna Smolewska (Zdunek) - studiowała na wydziale Projektowania Ubioru w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania. Stworzyła własną markę ubrań dla dzieci Piccolo Tesoro, co oznacza "mały skarb". W swoich projektach dba o najwyższą jakość tkanin oraz nawiązania do trendów w modzie. Inspiruje się modą włoską i francuską.
Polecamy wywiad

Klaudia Małolepsza - Wydział Wzornictwa

Klaudia Małolepsza

Klaudia Małolepsza - jest absolwentką Wydziału Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jej kolekcja pt. „Tajemny Kod. Kolekcja ubiorów damskich inspirowana sztuką i kulturą Celtów” została wyróżniona nagrodą Dziekana. Projekuje ubiór, obuwie, torebki i biżuterię, wszystko w pojedynczych egzemplarzach i na indywidualne zamówienie. Pracuje także jako kostiumograf. Nagradzana w wielu konkursach. Nie boi się zaskakujących inspiracji. Jej projekty cechują się solidnością i kunsztem wykonania.
Polecamy wywiad

Rafał Zieliński - Wydział Wzornictwa

  • Rafał Zieliński
  • Rafał Zieliński
  • Rafał Zieliński
  • Rafał Zieliński

"Urwanie głowy"

Rafał Zieliński – projektant wielokrotnie wyróżniany na konkursach i pokazach mody, absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. W jego szykownych projektach królują oryginalne tkaniny, futra, skóry i włoskie dodatki. Jakiś czas temu zaczął podbijać świat...i dlatego od pewnego czasu, jak sam twierdzi, "ma urwanie głowy"...

Rafał Zieliński, osiąga coraz większe sukcesy w Polsce i na świecie. Jego projekty prezentowane są w Warszawie, Rzymie, Hollywood czy Los Angeles. Przyznaje sie do braku czasu i dużej ilości zamówień na autorskie projekty. Jest zapracowany, ale też bardzo szczęśliwy. Urodził się 12 grudnia 1988 roku w Kaliszu. Studiował na Wydziale Wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie w 2011 roku obronił pracę licencjacką. Otrzymał laur najlepszego dyplomu roku za studia licencjackie oraz Nagrodę Ex aequo Rektora za najlepszą magisterską pracę dyplomową roku 2012/13.
Kariera młodego projektanta rozwija się dynamicznie. Jego kolekcja dyplomowa"Un losange" (Najlepszy Dyplom Roku 2013) została zaprezentowana podczas finału pokazów młodych, polskich projektantów, które odbyły się 16 lipca 2014 roku w ogrodach Ambasady Polski w Rzymie, w ramach pokazów mody Alta Roma. Kolekcję Zielińskiego można było podziwiać w folkowej stylizacji "Un losange - folkt twist", wraz ze słynnymi grzywkami polskiej fryzjerki Jagi Hupało.
Do innych, minionych już wydarzeń z udziałem Zielińskiego należy konkurs na najpiękniejszy kapelusz, który odbył się 6 lipca, podczas Jubileuszowej, 70. Gali Derby na warszawskim Służewcu. Zieliński zasiadł w komisji konkursowej, obok Magdaleny Babuśki, Łukasza Jemioła oraz Karoliny Wajdy.

Rafał Zieliński

Sława Zielińskiego dotarła także za ocean. W kwietniu tego roku, podczas HH Sheikh Fatima Bint Mulbarak Darley Award and The 27yrs Darley Awards w Dolby Theatre na Highland Boulevard (Hollywood, California) zostały oficjalnie zaprezentowane luksusowe, szyte ręcznie na miarę, buty męskie jego projektu, który został objęty patentem.
Natomiast podczas oficjalnej kolacji Oscars of HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Darley Awards i The 27yrs Darley Award Gala Dinner w Hotelu Beverly Hill Dorchester w Los Angeles wręczono 9 damskich nakryć głowy projektu Rafała Zielińskiego. Doceniono wszechstronność młodego projektanta i jego projekt 3 par okularów dla koni Czystej Krwi Arabskiej, które dzień wcześniej zostały laureatami Oscarów Wyścigowych. O innych, ciekawych wydarzeniach z udziałem Zielińskiego na pewno usłyszymy jeszcze nie raz.

Opracowały: Anna Prośniak, Joanna Satoła

Linki:

http://www.designcentre.pl/projektanci.php

http://www.rzym.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/aktualnosci/off_fashion_in_rome__polscy_projektanci_w_ogrodach_ambasady

http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/rozmaitosci/nasi-w-rzymie/15889087

http://www.rmfclassic.pl/polecamy/Obraz,6/Polscy-projektanci-na-prestizowym-pokazie-Alta-Moda-Roma-w-Rzymie,24187.html

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/16103958/alta-moda-w-rzymie

Katarzyna Ostapowicz - Wydział Wzornictwa

Katarzyna Ostapowicz

Katarzyna Ostapowicz (fot. Dominika Tępińska)

Katarzyna Ostapowicz - projektantka obuwia oraz dodatków galanteryjnych. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi (projektowanie ubioru ). Prowadzi markę pod własnym nazwiskiem, promując minimalistyczne formy i eko-tworzywo, które łączy z naturalnymi materiałami.
Polecamy wywiad

Maciek Blaźniak - Wydział Wzornictwa

Maciek Blaźniak

Maciek Blaźniak

Maciek Blaźniak - absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz założyciel wydawnictwa książek dla dzieci Ładne Halo - już po raz trzeci został wyróżniony przez międzynarodowy portal FWA. Skrót FWA oznacza organizację Favourite Website Awards, która w wyniku codziennego monitoringu sieci wyróżnia grafików użytkowych z całego świata za wyjątkowo dobrze zrealizowane projekty przeznaczony do Internetu. Mogą być to aplikacje, strony internetowe lub na przykład gry. Portal ten działa już od 14 lat i jest najpopularniejszą inicjatywą przyznającą tego typu nagrody w historii Internetu. 
Tym razem wyróżnieniem "projekt dnia" uhonorowano aplikację Halobajki stworzoną przez Maćka Blaźniaka we współpracy z polskim oddziałem Nokia. Aplikacja jest interaktywną wersją książki dla dzieci zatytułowanej "Sklepy", której autorem i wydawcą jest sam Maciek Blaźniak. 
Wcześniejsze otrzymane  wyróżnienia dotyczyły projektu gry Memory z ilustracjami, a także aplikacji na telefony umożliwiającej tworzenie indywidualnych tapet na telefony pod nazwą Paralaksa. Wszystkie trzy wyróżnienia pochodzą z 2014 roku. 

http://www.thefwa.com/mobile/children-s-books
http://www.thefwa.com/mobile/paralaksa
http://www.thefwa.com/mobile/memory

W czerwcu 2014 łódzkie wydawnictwo książek dla dzieci Ładne Halo - którego założycielem jest absolwent WSSiP Maciej Blaźniak - reprezentowało polski rynek wydawnictw dziecięcych podczas festiwalu literatury dla dzieci Viva Literatura! w Berlinie. W ramach festiwalu zorganizowany został Booksalon - platforma spotkania kilkunastu wydawców z Europy Środkowej i Wschodniej umożliwiająca nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń i prezentację oferty wydawniczej. Z naszego kraju zaproszone zostały wydawnictwa Ładne Halo z Łodzi, Wytwórnia z Warszawy i Znak z Krakowa. Pozostałe wydarzenia festiwalu Viva Literatura! skupiały się wokół sześciu ilustratorów z sześciu krajów: Polski, Czech, Węgier, Słowenii, Rosji i Estonii, którzy wspólnie brali udział w warsztatach z dziećmi i spotkaniach autorskich z dorosłymi a także zbiorowych i indywidualnych wystawach. Polskę reprezentowała Katarzyna Bogucka, która na festiwalu promowała książkę "Lala Lolka" wydaną w 2012 roku nakładem wydawnictwa Ładne Halo. Organizatorem festiwalu była organizacja Kulturkind z Berlina.

Joanna Guszta
www.ladne-halo.pl

Marek Golec - Wydział Architektury

Marek Golec

Marek Golec

Marek Golec - architekt wnętrz, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania, jeden z inicjatorów i prowadzących cykliczne spotkania: "Kurs grafiki 3d i technik prezentacyjnych".
Polecamy wywiad

Karolina Mabiki - Wydział Architektury

Karolina Mabiki

Karolina Mabiki

Karolina Mabiki, architektka, w roku 2013 otrzymała wyróżnienie Dziekana Wydziału Architektury za dyplom licencjacki obroniony w katedrze architektury wnętrz, a w roku 2014 nagrodę Rektora Wyższej Szkoły Sztuki i Projektownia za pracę inżynierską powstałą w katedrze architektury i urbanistyki.
Polecamy wywiad

Maciej Łazowski - Wydział Wzornictwa

fot. Radosław Świątkowski

fot. Radosław Świątkowski

Maciej Łazowski - rysownik, scenarzysta i nasz absolwent jest autorem książki dla dzieci zatytułowanej: "Co się dzieje kiedy śpisz". Książka jest niezwykła, docenili ją nie tylko mali czytelnicy, ale także jury, które nominowało tę pozycję do nagrody dla najlepszej polskiej książki dla dzieci w roku 2013.
Polecamy wywiad

Norbert Kotwicki - Wydział Wzornictwa


www.kotwicki-art.pl

Dawid Dybowski - Wydział Wzornictwa

Dawid Dybowski i jego pomysł na zaprezentowanie prac 50 polskich grafików, streetartowców, ilustratorów. Przeczytajcie o oryginalnym pomyśle naszego absolwenta Dawida Dybowskiego. Czy dzięki niemu prace polskich artystów znajdą się w każdym państwie świata?
Rozmowę na łamach "Gazety Wyborczej" poprowadził Jędrzej Słodkowski.
Polecamy artykuł

Olga Pokrywka - Wydział Wzornictwa

Autorska kolekcja projektantki w POP UP STORY w MODO Domy Mody w Warszawie
Zapraszamy na wywiad z projektantką!

Uwaga Absolwenci

Zabrania sie wykorzystywania nazwy uczelni oraz fotografii , projektów i tekstów zamieszczonych na stronie internetowej bez zezwolenia władz WSSiP.


Wersja angielska WSSiP Wersja ukraińska WSSiP Wersja rosyjska WSSiP
Do góry strony