Wersja mobilna strony WSSiP

Wydarzenia

Wystawa - Literackie i muzyczne inspiracje w fotografii

Karolina Kuśmierczyk

Karolina Kuśmierczyk

"Każdy autor jest osadzony w kontekście kulturowym. Fotografie, które tworzymy wychodzą wprawdzie z naszego wnętrza, jednak obrazy pojawiające się w głowie są przetrawionymi przez nas tekstami kultury. Nasze fotografie zawsze – czego często nie jesteśmy świadomi – są czymś zainspirowane. Im więcej oglądamy, słuchamy, czytamy, tym więcej jesteśmy w stanie czerpać inspiracji, a co za tym idzie – więcej stworzyć. Czasem źródłem inspiracji staje się jeden utwór muzyczny, tomik, wiersz. Można nim przesiąknąć kompletnie. Tak było w przypadku fotografii prezentowanych na niniejszej wystawie. Konkretne utwory z różnych dziedzin sztuki i kultury pomogły powstaniu w naszych umysłach obrazów, które pokazaliśmy za pomocą fotografii czego skutkiem jest wystawa „Literackie i muzyczne inspiracje w fotografii”."

W ramach wystawy „Literackie i muzyczne inspiracje w fotografii” sześciu młodych autorów: Marta Bugaj, Karolina Kuśmierczyk, Szymon Lazaj, Michał Tomasz Nawrocki, Tomasz Pawelec, Karolina Świątek pokazuje obrazy, które powstają w ich głowie podczas czytaniu prozy, poezji, czy słuchania muzyki. Fotografie ilustrują wybrane teksty zarówno w sposób dosłowny jak i bardziej metaforyczny. Obrazy zabiorą nas do krainy baśni w której przy odrobinie nieuwagi możemy pozostać na zawsze.

Zabrania sie wykorzystywania nazwy uczelni oraz fotografii , projektów i tekstów zamieszczonych na stronie internetowej bez zezwolenia władz WSSiP.


Wersja angielska WSSiP Wersja ukraińska WSSiP Wersja rosyjska WSSiP
Do góry strony