Wydarzenia

Absolwentka WSSiP Anita Hurbańczuk

AH Anita Hurbańczuk

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, prowadzi osobisty koncept AH Anita Hurbańczuk, który łączy ubiór unikatowy, konfekcyjny oraz kostiumografię. Została wybrana spośród wielu polskich projektantów do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji podczas prestiżowego, ogólnokrajowego eventu Sieradz Open Hair Festival.
Na stronie internetowej festiwalu czytamy, że wydarzenie łączy temat fryzjerstwa z modą, kosmetyką, wizażem, muzyką oraz sztuką i nawiązuje do postaci Antoniego „Antoine’a” Cierplikowskiego. To ogromne wyróżnienie i prestiż.
Twórczość Anity podziwiać można było 22 lipca zaraz przed pokazami uznanych twórców takich jak Patryk Wojciechowski (finalista II edycji programu Project Runway) oraz Paprocki&Brzozowski (wybitny, wielokrotnie nagradzany duet). W roli konferansjerki wystąpiła Joanna Horodyńska.
 
Dużym zainteresowaniem cieszył się showroom projektantki. Anita udzieliła wielu wywiadów, osobiście rozmawiała z klientami. Nie zabrakło słodkich upominków, a autorskie koszulki od AH wyprzedały się migiem. Projektantka mówi: moja najnowsza praca przekonała mnie, że prawdopodobnie o żadnej kolekcji nie można powiedzieć, iż jest w pełni zamknięta, skończona, dopracowana. Póki tylko projektant żyje. Myśl ewoluuje. Wracamy do zaprzeszłych pomysłów. Po odpoczynku następuje chęć dalszego ich rozwoju, modyfikowania. Kolekcja IMPERFECT jest tego dowodem, gdyż rozwinęłam w niej zamierzenia, które zakiełkowały już gdzieś w pracy licencjackiej parę lat temu! Tak zaprowadziła mnie ona do tego miejsca. Jestem szczęśliwa i w swoich działaniach nie ustaję.