Wydarzenia

Z wizytą w wytwórni okien i drzwi ARIES

Przed wejściem do wytwórni ARIES

23 listopada 2017 r. studenci pierwszego roku Architektury, w ramach przedmiotu Materiałoznawstwo zwiedzili wytwórnię okien i drzwi drewnianych ARIES w Łodzi przy ul. Maratońskiej 162.
Dzięki nowoczesnym technologiom, w tym specjalistycznym maszynom i urządzeniom, w zakładzie wytwarzane są najnowocześniejsze okna, spełniające wysokie wymagania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej oraz szczelności i odporności na wody opadowe. Do produkcji okien stosowane jest zwykłe drewno sosnowe i świerkowe oraz drewno egzotyczne. Wyroby zabezpieczane są przed korozją biologiczną oraz powłokami lakierniczymi przy zastosowaniu preparatów i metod przyjaznych dla środowiska.
Firma ARIES specjalizuje się też w odtwarzaniu oryginalnej stolarki zabytkowej z jednoczesnym jej wzbogaceniem o wszystkie funkcje i parametry techniczne nowoczesnych okien.

Studentom zostały pokazane różnego rodzaju wyroby – okna i drzwi – oraz zaprezentowane ich właściwości techniczne, a następnie cały cykl produkcyjny wytwórni.
Szczegółowe informacje o wytwórni ARIES można znaleźć na stronie: www.aries-okna.pl