Film „Droga przez las”

Paula Gidaszewska

9 listopada rozpoczęły się w Szczecinie zdjęcia do filmu pełnometrażowego pt. "Droga przez las", w którego powstanie zaangażowani są studenci i wykładowcy WSSiP.

Film jest koprodukcją polsko-włosko- francuską i wejdzie na ekrany kin jesienią 2023 r. Za reżyserię i zdjęcia odpowiadają wykładowcy naszej Uczelni: Bartosz Warwas i Yori Fabian.
Wiodące role w filmie, oprócz doskonale znanych aktorów jak Jan Peszek, Piotr Cyrwus czy Marta Malikowska, grają wykładowcy naszego Studium Aktorskiego, Ewa Kustusz i Marcin Włodarski oraz słuchacze naszego Studium: Ernest Markiewicz, Eliza Sondaj, Iga Biaduń, Gracjan Maliński, Klaudia Michalik, Michał Lachowski oraz Zuzanna Błaszczyk.

W realizację filmu zaangażowani są z kolei studenci Wydziałów Realizacji i Wzornictwa: Oliwia Tusznio, Paula Gidaszewska, Akim Zajcew, Hubert Barski, Maciej Rewers, Emilian Szopa, Adam Pluta, Zuzanna Nowak oraz Marysia Sikorska, którzy zdobywają doświadczenie zawodowe w działach reżyserii, operatorskim i kostiumowym.