Tradycyjnie, jak co roku, nasza Uczelnia brała udział w ogólnoeuropejskiej Nocy Muzeów. W Muzeum Sztuki Złotniczej odbyły się warsztaty odlewania srebrnej biżuterii we własnoręcznie wykonanych formach oraz inne zajęcia poświęcone wykonywaniu przedmiotów tradycyjnymi technikami złotniczymi.
W muzealnej pracowni z przełomu XIX i XX wieku Rektor Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania Profesor Piotr Cieciura wygłosił wykład pt. „Tajemnice warsztatu kunsztownika od złota”. Pan Profesor z radością powitał troje studentów WSSiP, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu: Ninę Stecko, Zofię Skrzypczak oraz Krzysztofa Strzopę. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna Noc Muzeów będzie kolejną niezwykłą przygodą ze złotnictwem w jedynym takim muzeum w Europie Środkowej.
Zdjęcia: Paweł Woźniczko