Wykładowcy

 • dr Agnieszka Andruszkiewicz

  Wzornictwo, Architektura, Architektura Wnętrz

 • X

  dr Agnieszka Andruszkiewicz

  Doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki projektowe, Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Magister-inżynier Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, członek Stowarzyszenie Papierników Polskich. Autorka licznych publikacji m.in. Przegląd Papierniczy, Packaging Polska, Świat Druku.
  Prowadzi edukacyjnego bloga: https://czarujemyopakowaniami.wordpress.com/
  Autorka ponad 30 indywidualnych wystaw, prace artystyczne znajdują się m.in. w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej.

  Informacje o autorze: https://niezlasztuka.net/o-sztuce/agnieszka-andruszkiewicz-wywiad

 • dr Aleksandra Antoszczyk

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • X

  dr Aleksandra Antoszczyk

  Prodziekan kierunku Architektura Wnętrz

  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Architektura Wnętrz. Dysertację doktorską na temat rewitalizacji terenów poprzemysłowych związanych z obsługą komunikacji obroniła na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pracuje przy projektach wnętrz mieszkalnych dla prywatnych inwestorów, a także projektuje ekspozycje. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Łódź.

 • dr inż. arch. Sebastian Adam Bielawski

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • X

  dr inż. arch. Sebastian Adam Bielawski

  Edukacja; Politechnika Krakowska+Politechnika Łódzka. Doktor nauk technicznych (2014) Asystent na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ (2009-2014), dr nauk technicznych (2014), Adiunkt w katedrze architektury mieszkaniowej i usługowej Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (2014-2018), Wykładowca International Faculty of Engineering (IFE) PŁ (2016-2018). Adiunkt na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (2018-2021), Adiunkt na Wydziale Architektury Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi (od 2023).
  Autor ponad 30 zrealizowanych obiektów, w tym: budynków wielorodzinnych, zespołów zabudowy mieszkaniowej w zabudowie zwartej, domów i obiektów usługowych, I nagroda oraz wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach architektonicznych.

 • prof. Ryszard Brylski

  Film i Fotografia

 • X

  prof. Ryszard Brylski

  Reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Wydziału Grafiki ASP i Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Twórca filmów fabularnych i telewizyjnych. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. W 2004 r. nominowany do „Paszportu Polityki” w dziedzinie twórczości filmowej. W 2006 r. uhonorowany przez Prezydenta RP listem gratulacyjnym za „wkład w promocję kultury polskiej za granicą”. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W latach 2006-2011 ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek założyciel Gildii Reżyserów Polskich. Od 2004 r. związany z łódzką szkolą filmową jako pedagog.

  Filmy: Debora - 1995 ( reż. scen.), W złą godzinę - 1998 (scen.), Żurek - 2003 ( reż. scen.), Pogoda na piątek – 2006-2008 (tv.serial-reż.), Cudowne lato - 2010 (reż. wsp.scen.), Śmierć Zygielbojma – 2021 (reż. wsp.scen.)
  Teatr: Policja (Sławomir Mrożek)-2017 (insc. reż) Teatr Nowy w Łodzi

 • prof. Beata Cholewa-Mazurowska

  Wzornictwo, Architektura, Architektura Wnętrz

 • prof. Piotr Cieciura

  Wzornictwo, Architektura, Architektura Wnętrz

 • mgr Sławomir Sulej

  Studium aktorskie

 • mgr inż. Robert Cieślak

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • dr Paula Drzewiecka

  Wzornictwo

 • mgr Małgorzata Gawrysiak- Bańkowska

  Wzornictwo

 • dr Marta Giec

  Film i Fotografia

 • mgr Marek Golec

  Architektura, Architektura Wnętrz, Wzornictwo

 • X

  mgr Marek Golec

  Dydaktyk macierzystej uczelni, zatrudniony w pracowni komputerowego wspomagania projektowania.
  Współorganizator kursu "INTENSYWNY KURS GRAFIKI 3D ORAZ TECHNIK PREZENTACYJNYCH".
  Projektant wzornictwa przemysłowego i operator drukarki 3d w pracowni Nowataka.
  3d Graphic Designer w pracowni UNIQUE Interior Design.
  3d Graphic Designer w pracowni MOOMOO Architects.
  Konkurs należący do cyklu konkursów {DeSign NeeDed} "CHAIR".
  Konkurs "GUGGENHEIM HELSINKI DESIGN COMPETITION".
  Konkurs "THYSSENKRUPP ELEVATOR ARCHITECTURE AWARD 2011" Istanbul, Turkey.
  Publikacje: Arch-Daily, Arch-Times, Participants Diploma, Serwis Architektoniczny Ronet, Sigalon's Environment_Energy Soup, Sztuka Architektury, W-A.
  Autor i współautor: Wnętrza prywatne, ekspozytory, wizualizacje architektoniczne, animacje i inne.

 • dr Sławomir Kalwinek

  Film i Fotografia

 • tech. Bogdan Kondras

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • dr Kamila Sammler-Kotys

  Studium aktorskie

 • mgr Justyna Król

  Film i Fotografia

 • mgr inż. Jakub Krzysztofik

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • mgr Szymon Kucharski

  Film i Fotografia

 • mgr Ewa Kustusz Warwas

  Studium aktorskie

 • mgr Mirosława Marcheluk

  Studium aktorskie

 • mgr Agata Moryto

  Wzornictwo, Film i Fotografia

 • mgr Marta Nowacka

  Architektura, Architektura wnętrz

 • X

  Marta Nowacka

  Historyczka sztuki, renowatorka zabytków architektury, pedagożka, event managerka, animatorka kultury, arteterapeutka. Certyfikowana trenerka edukacji z zakresu sztuk wizualnych-International Trainers and Faclitators Federation. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawczyni i właścicielka marki ARCHIZO, prezeska Stowarzyszenia Estetyka Raz! Specjalistka ds. szkoleń na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka słuchowisk oraz konsultantka NCK. Managerka projektów w Fundacji ICZMP. Współpracuje z instytucjami kultury jako ekspert edukacji pozaformalnej. Bohaterka kampanii pn. „Kultura odporna” Urzędu Miasta Łodzi. NAGRODY: Wyróżnienie MUST HAVE – LODZ DESIGN FESTIVAL- Łódź, Brązowy medal DESIGN THATS EDUCATES- Berlin; Srebrny oraz brązowy medal NTERNATIONAL DESIGN AWARDS- LOS ANGELES; Medal z okazji 600lecia Łodzi za działalność kulturalno-edukacyjną; Wyróżnienie w plebiscycie „Punkt dla Łodzi”.

 • prof. Roman Pilch

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • X

  prof. Roman Pilch

  Architekt i konstruktor budowlany- absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Budownictwa Lądowego oraz Wydziału Architektury. Wykładowca wielu organizacji i uczelni technicznych oraz artystycznych na terenie kraju. Doktorat uzyskany z dyscypliny Architektura i Urbanistyka zapoczątkował rozwój kontynuowanych badań tworzących bogaty dorobek rozwoju naukowego pomnażany i potwierdzony licznymi publikacjami autorskimi, monograficznymi i wydawnictwami międzynarodowymi. W dorobku zawodowym posiada wielo-tysięczny katalog zaprojektowanych i zrealizowanych obiektów, przestrzeni urbanistycznych oraz budowli inżynierskich nagrodzonych i użytkowanych na obszarze całego kraju. Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń w zakresie projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej i konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń w tym: budownictwo zabytkowe, budowle hydrotechniczne, obiekty inżynierskie. Rzeczoznawca budowlany.
  Powołany Biegły Sądowy w dziedzinach: Architektura, Urbanistyka, Budownictwo ogólne. Członek licznych organizacji i instytucji zawodowych oraz naukowych do których należy m.in. Komisja Planowania Przestrzennego i Architektury przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.
  Dziekan Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

 • mgr Patrycja Parjaszewska

  Studium aktorskie

 • mgr inż. Bartosz Poniatowski

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • dr hab. Grzegorz Andrzej Reński

  Wzornictwo, Architektura Wnętrz

 • X

  dr hab. Grzegorz Andrzej Reński

  Działalność zawodowa w zakresie wzornictwa, grafiki użytkowej i architektury wnętrz. Studia na kierunku wzornictwa i grafiki użytkowej w ASP w Łodzi. Kwalifikacje drugiego stopnia uzyskane w 2002 roku.
  Autor licznych opracowań dotyczących projektowania mebli, elementów wyposażenia wnętrz, sprzętu medycznego oraz pomocy rehabilitacyjnych przeznaczonych dla osób z dysfunkcją wzroku. Ponad czterdzieści lat praktyki dydaktycznej na kierunku wzornictwo w ASP w Łodzi na stanowisku pracownika naukowo-dydaktycznego.
  Kierownictwo studenckimi zespołami projektowymi w ramach współpracy z takimi firmami jak; Nowa Szkoła, APS, Mikomax, Roca, Deante, Inter Print, Gamet, Libet, Radaway, Optilog czy Micadoni.
  Studenci ASP z wizytą w firmie Radaway (mebleinfo.pl)
  Studenci ASP Łódź z wizytą w firmie Gamet (mebleinfo.pl)
  Wystawa konkursowa studentów Instytutu Wzornictwa (lodz.pl)
  Nagrody rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
  Honorowa odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

 • dr Marek Stawecki

  Architektura, Film i Fotografia, Wzornictwo

 • X

  Marek Stawecki

  mgr prawa UAM w Poznaniu, doktor nauk prawnych KUL w Lublinie, radca prawny OIRP w Poznaniu, członek Zespołu Badawczego Organizacji i funkcjonowania gospodarki komunalnej w Instytucie Nauk Prawnych Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • dr Bronisława Stolarska

  Film i Fotografia

 • prof. Przemysław Szymański

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • mgr inż. Karolina Taczalska

  Architektura

 • X

  Karolina Taczalska

  Współzałożycielka pracowni architektonicznej Design Lab Group, z wykształcenia architektka, z zamiłowania konserwatorka zabytków architektury (zwłaszcza łódzkiej). Wiceprezeska łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wykładowca w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi.
  Absolwentka Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego w Instytucie Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  Posiada doświadczenie zawodowe związane z szeregiem projektów zarówno z zakresu konserwacji i restauracji zabytków, jak i budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. Specjalizuje się w projektach o tematyce konserwatorskiej. Realizowała projekty dla podmiotów sektora publicznego oraz prywatnego. Doradza również dla biznesu w zakresie zarządzania procesem inwestycyjnym.
  Interesuje się tematyką rewitalizacji miast (jest współautorką Rewitalizacji Obszarowej Łodzi), współczesnej urbanistyki, partycypacji społecznej oraz zarządzania dziedzictwem architektoniczno-kulturowym.

  www.designlab.group
  www.facebook.com/designlabarch/
  www.facebook.com/SARPLodz

 • prof. Michał Tomaszewicz

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • mgr inż. Marta Tomaszewicz-Obara

  Architektura, Architektura Wnętrz

 • mgr Marcin Włodarski

  Studium aktorskie

 • dr Krzysztof Jurecki

  Wzornictwo, Film i Fotografia, Architektura, Architektura Wnętrz
  Krytyk, historyk oraz kurator sztuki, doktor nauk humanistycznych. Magisterium i doktorat na UJ w Krakowie. Członek honorowy Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. W drugiej połowie lat 80. XX w. związany z „Kulturą zrzuty" – niezależnym ruchem artystycznym. Autor licznych publikacji na temat fotografii i historii sztuki. Zainteresowany jest głównie historią fotografii i filmu awangardowego, ale także historią grafiki i malarstwa polskiego po II wojnie światowej, zwłaszcza w jego wersji fotorealistycznej.
  Prowadzi blog o fotografii i sztuce: https://jureckifoto.blogspot.com/
  Informacje o autorze:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Jurecki
  https://omniekrzysztofjurecki.blogspot.com/

 • dr Krzysztof Lipiński

  Film i Fotografia
  Fotograf
  Absolwent praskiej szkoły -FAMU - Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze - Wydział Filmowy i Telewizyjny. Uzyskał stopień doktora w dziedzinie sztuk filmowych w PWSFTviT w Łodzi. Od 2004 r. prowadzi autorską galerię fotografii Cafe 102. Stale współpracuje ze znaczącymi firmami w Polsce i za granicą.
  http://bip.filmschool.lodz.pl

 • prof. dr hab. Stanisław Szymański

  Film i Fotografia
  Wybitny operator filmowy
  Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Otrzymał polskie cywilne odznaczenie państwowe - Brązowy Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia PWSFTviT oraz brązowy medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC).
  https://filmpolski.pl

 • dr Michał Dondzik

  Film i Fotografia
  Filmoznawca
  Ukończył Filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Otrzymał stypendium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na realizację rozprawy o twórczości Grzegorza Królikiewicza. W 2013 roku opublikował książkę „Leszek Wronko. Dźwięk filmu polskiego”, a wraz z Krzysztofem Jajko i Emilem Sowińskim w 2018 roku wydał „Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych”. Publikował w „Kwartalniku Filmowym”, „Pleografie” i „Panoptikum”. Przeprowadził wywiad między innymi z operatorem Witoldem Sobocińskim.
  https://pleograf.pl/

 • mgr Bartosz Warwas

  Film i Fotografia, Studium aktorskie
  Reżyser
  Ukończył Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Laureat wielu nagród w Polsce i za granicą między innymi: Barcelona (Festiwal "Vida de Perro") - nagroda dla najlepszego eksperymentalnego filmu krótkometrażowego za film "Hegel i Motyl", Hamilton (Hamilton Film Festival) - nagroda jury za film "Jaskółka", Poczdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Sehsüchte") - nagroda dla najlepszego filmu fabularnego - „Jaskółka”. Jego filmy były wyświetlane między innymi w San Francisco, Berlinie, Teheranie, Londynie, Rio de Janeiro czy w Paryżu.
  https://filmpolski.pl/

 • mgr Fabian Yori

  Film i Fotografia
  Operator filmowy
  Urodzony w Toronto. Realizator zdjęć do filmów takich jak: „Wspólna kamienica”, „Polański Horowitz. Hometown” (2017-2021), „Jestem Ren” (2019) czy „Polaków portret własny” (2021). Laureat Nagrody za najlepsze zdjęcia - Wallabout Film Festival Nowy Jork (2013) oraz Nagrody Międzynarodowego Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych „Plus Camerimage”, „Srebrna Kijanka” w Konkursie Etiud Studenckich.
  https://filmpolski.pl
  https://www.imdb.com/name/nm0264593/

dr hab. Maciej Kędzielawski

Film i Fotografia
Scenarzysta filmowy
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie Profesor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego najnowszą wystawę fotograficzną można zwiedzać w holu kina WARS.
https://filmpolski.pl

mgr Miłosz Krajewski

Film i Fotografia
Fotograf
Zajmuje się głównie dokumentem, reportażem, fotografią kreacyjną. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi na kierunku Fotografia. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Zdobywca nagrody Architekta Miasta Łodzi w konkursie “Power of Łódź - Potęga Łodzi” (2013), finalista “Grand Prix ATT Photo Award” (2010). Autor wystawy „Na styku szarości” (2017). Fotografie w wydawnictwach albumowych „The First Day in European Union”, „91 Shots”, “Filmowy Pałac Ziemi Obiecanej”, “Potęga Łodzi” 2010-2012 oraz 2013-2015, “20 Lat Fotografii PWSFTviT”.
http://www.mgslodz.pl/wystawy/na-styku-szarosci-334.html
https://ownetic.com/news/tag/milosz-krajewski/

mgr Wojciech Lepianka

Film i Fotografia
Scenarzysta filmowy
Autor scenariuszy filmowych i seriali. Laureat nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2012) za scenariusz filmu „Mój rower” oraz Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii najlepszy scenariusz za film „Edi” (2003).
https://filmpolski.pl
https://www.sfp.org.pl

mgr Oleksanr Pozdniakov

Film i Fotografia
Operator filmowy
Urodzony we Lwowie. Ukończył Sztukę Operatorską na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Znany jest ze współpracy przy współorganizacji filmów takich jak: „The Living Fire”, „Okno z widokiem na ścianę”, czy „When Will This Wind Stop”.
https://filmpolski.pl

mgr Michał Barczak

Studium aktorskie

mgr Małgorzata Cebulska

Film i Fotografia

prof. Anna Frąckowicz

Wzornictwo, Architektura, Architektura Wnętrz

prof. Jarosław Golanek

Wzornictwo

mgr inż. Marek Kolasa

Architektura, Architektura Wnętrz

prof. Zbigniew Koszałkowski

Wzornictwo
www.koszalkowski.pl

dr Robert Kowalczyk

Architektura, Architektura Wnętrz

dr Marek Nędza

Studium aktorskie

prof. Sergiusz Sachno

Film i Fotografia

mgr Szymon Szyszka

Studium aktorskie

mgr Aleksandra Terpińska

Film i Fotografia