Nasze miasto Łódź

  Łódź mieści się w samym centrum Polski, a od stolicy dzieli ją zaledwie godzina drogi. Można dostrzec tu piękne miasto z wiekową historią. Dużą popularnością obdarzone są tu zarówno zabytkowe kamienice jak i miejsca kultury. Jest to jedno z najważniejszym miejsc polskiej kinematografii. W centrum miasta umieszczone jest wiele murali, które dodają tej okolicy wyjątkowy klimat. Organizowane są tu rozmaite festiwale i imprezy masowe

  Piotrkowska
  Jedna z najbardziej znanych ulic w kraju. Najdłuższy deptak w Europie. Zaobserwujemy tam różne kawiarnie, sklepy, muzea, kluby muzyczne i ogródki. odbywają się tam jarmarki oraz festiwale.

  Manufaktura
  Dawna fabryka włókiennictwa przerodziła się w jedno z największych Europejskich centrum handlowych. Znajduję się w niej około 260 sklepów, 60 różnych restauracji, kino iMAX oraz centrum rozrywki i rekreacji gdzie można zagrać w kręgle, powspinać się na ściance, lub nauczyć się tańca. Zimą na rynku rozkładane jest lodowisko plenerowe.

  OFF Piotrkowska
  Kultowe miejsce spotkań. Znajdują się tam restauracje, kawiarnie, pracownie architektów, projektantów mody jak i również kluby muzyczne, sale prób itd. Często odbywają się tu wystawy, koncerty oraz projekcje filmów.

  Centrum Sportowe Politechniki Łódzkiej
  Kompleks sportowy otwarty dla wszystkich zawierający w sobie olimpijski basen, ściankę wspinaczkową, korty do badmintona i siłownię.

  Kino Charlie
  Kameralne kino studyjne gdzie przedstawiane są filmy niezależne. Organizowane są tam festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

  Stare Kino
  Odbywają się tam analogowe pokazy filmów z oryginalnych taśm. Niesamowite miejsce gdzie można przenieść się w czasie.

  Muzeum Kinematografii
  Niedaleko naszej szkoły znajduję się muzemum kinematorafii które mieści się w dawnej rezydencji fabrykanta Karola Scheiblera. Możemy zaobserwować tam bezcenne zestawy zapisków, korespondencji, fotografii, dokumentów i pamiątek związanych z prywatnym i zawodowym życiem różnych reżyserów.

  Festiwal Polówka
  Coroczny letni darmowy festiwal filmów plenerowych rozlokowany w 14 różnych ciekawych lokalizacjach w Łodzi np. na dachu galerii handlowej,w kotłowni w starej fabryce, oraz w parkach i podwórkach.

  Light Move Festival
  Największy w Polsce festiwal świateł, podczas którego całe miasto zostaje oświetlone przez setki kolorów. Na ulicach poza projekcjami świateł możemy dostrzec również teatr na żywo.

  Festiwal Czterech Kultur
  Odnosi się do czterech kultur: polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Łączy w sobie elementy teatru, filmu, muzyki, oraz sztuki wizualnej. Dzięki niemu można zapamiętać, że Łódź jest miastem wielokulturowym.