Wydarzenia

Tańce z Jaraczem!

projekt: Anna Dobrowodzka

Już 16 marca 2024 roku odbędzie się premiera spektaklu Tańce w Ballybeg, który jest wspólnym przedsięwzięciem naszej Szkoły oraz Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Pomysł był prosty: zapewnić absolwentom naszego Studium Aktorskiego jak najlepszy start w "dorosłe" życie zawodowe. A czy dla naszych dyplomantek może być coś lepszego niż możliwość pokazania się na deskach najstarszego i najbardziej znanego łódzkiego teatru?

Taką szansę otrzymały Iga Biaduń, Klaudia Michalik oraz Eliza Sondaj (która jednak już wcześniej zagrała w trzech spektaklach "Jaracza"). Dziewczyny pojawią się rolach Maggie, Chris i Rose w Tańcach z Ballybeg, słynnej sztuce irlandzkiego dramaturga Briana Friela. Co ważne, nasze dyplomantki nie będą tam kwiatkiem do kożucha, czyli - jak to się mówi w teatrze - nie będą "trzymać halabardy". Każda z nich stoi bowiem w obliczu wielkiego wyzwania aktorskiego, dającego im możliwość zaprezentowania swojego warsztatu wymagającej łódzkiej publiczności.

Spektakl ten ma jednak więcej związków z naszą Szkołą: za reżyserię spektaklu odpowiada wykładowczyni w Studium Aktorskim Ewa Kustusz, za reżyserię świateł wykładowca Wydziału Realizacji Yori Fabian, a główną (potrójną!) rolę gra w nim kolejny nasz wykładowca Marcin Włodarski.
W prace nad spektaklem zaprzęgnęliśmy też naszych studentów: asystentką kostiumografa i scenografa jest Maria Sikorska (Wydział Wzornictwa), asystentką reżysera Zuza Błaszczyk (Studium Aktorskie), a fotosy robi Ola Maciejewska (Wydział Realizacji). Dla potrzeb promocyjnych powstaje też teaser spektaklu, który realizuje zespół studentów Wydziału Realizacji w składzie: Kajetan Balcerek (reżyseria), Szymon Kosmowski (dźwięk), Marcin Mironow (steadicam) oraz nasz były student Mateusz Tomczyk (zdjęcia, obecnie studiujący w PWSFTviT).

Premiera spektaklu odbędzie się 16 marca na Scenie Kameralnej Teatru im. S.Jaracza, a w najbliższym czasie grany będzie także 15 marca (pokaz przedpremierowy), 17 marca oraz 9 i 10 kwietnia. 
Serdecznie zapraszamy!